PROJEKT W SĄSIEDZTWIE

To wy inspirujecie nas do działania. Wasze upodobania i pragnienia – to na ich podstawie tworzymy rozwiązania, które są dopasowane do waszych potrzeb.
I tak stało się tym razem. Już niedługo IKEA otworzy się na mieszkańców Lublina. Dzięki waszym głosom odkryliśmy o czym marzycie, a wasza pomoc okazała się nieoceniona przy wyborze prezentu powitalnego.
W sumie oddaliście 2596 głosów, z czego zwycięski projekt zebrał ich aż 1149! To już pewne - IKEA pomoże zrealizować projekt Wspólna Przestrzeń.
Gratulujemy!

Zwycięski projekt

Wspólna Przestrzeń

Zgłaszający:
Kooperatywa Lubelska

Wasze miejsce, w którym będziecie mogli skosztować nowych smaków. Wasza przestrzeń, która zaoferuje zdrowe produkty żywieniowe. Wasza strefa dzielenia się wiedzą dotyczącą dobrych praktyk kulinarnych. To Wasze TuTargi, wspierające lokalnych producentów. Zapowiada się smakowicie!
Gratulujemy!

Zamknij

Wspólna Przestrzeń

Zgłaszający:
Kooperatywa Lubelska

Celem projektu jest stworzenie miejsca – sąsiedzkiej przestrzeni dla wszystkich mieszkańców Lublina, która połączy lokalnych rolników dostarczających żywność ekologiczną, np. warzywa i nabiał oraz osoby, które chcą prowadzić zdrowy i zrównoważony styl życia. Opiekunem miejsca będzie Lubelska Kooperatywa Spożywcza, czyli grupa wolontariuszy, która promuje zdrowe odżywianie na bazie ekologicznych produktów.

Do tej specjalnie wykreowanej przestrzeni Lubelska Kooperatywa Spożywcza zamierza zapraszać młodszych i starszych mieszkańców Lublina na specjalne spotkania sąsiedzkie i warsztaty, na których będą oni mogli dowiedzieć się więcej o wartościowych produktach, ich składzie i wpływie na dobre samopoczucie. Będą oni mogli aktywnie uczestniczyć́ w przygotowywaniu zdrowych dań ekologicznej kuchni roślinnej.

Jednym z elementów projektu jest również pomoc bezdomnym kobietom przebywającym w schronisku w organizacji wspólnego gotowania. Pomysłodawcy chcą pomóc paniom przebywającym w Schronisku dla Bezdomnych Kobiet w ich kryzysowej sytuacji życiowej poprzez zapewnienie niezbędnego wyposażenia w ich kuchni i zapewnienie im przez sześć́ kolejnych miesięcy produktów, z których będą mogłyby wspólnie przygotować́ niedzielne obiady.

Dziękujemy Panu Piotrowi Skrzypczakowi, Panu Pawłowi Cegiełko i Panu Szymonowi Pietrasiewiczowi za zgłoszenie konkurencyjnego projektu, który otrzymał 1117 głosów: „Samodzielnia – Lubelska przestrzeń kreatywna” wyrastającego z tęsknoty za majsterkowaniem oraz Panu Krzysztofowi Kowalikowi za projekt, który zdobył 330 głosów: Cykel Lublin – Rower dla Lublina, który miał na celu zachęcenie do korzystania z ekologicznego środka transportu oraz zapewnienie bezpieczeństwa mieszkańcom Lublina podczas jazdy na rowerze.

JAK PRZEBIEGAŁA PRACA NAD PROJEKTAMI?

Zależało nam, aby jak najlepiej poznać i zrozumieć potrzeby mieszkańców Lublina. Spotkaliśmy się z Radą Sąsiedzką oraz aktywnymi lokalnymi działaczami społecznymi. Zabraliśmy również pomysły zgłaszane przez mieszkańców Lublina. Po wielu dyskusjach i wspólnych obradach z Radą Sąsiedzką wybraliśmy i przygotowaliśmy trzy projekty, spośród których to Wy, lublinianie, wybraliście zwycięski pomysł!

PODSTAWOWE OBSZARY ZAANGAŻOWANIA SPOŁECZNEGO IKEA

IKEA od lat zajmuje się polepszaniem codziennego życia wielu ludzi.

Interesuje nas zrównoważone życie w domu, jego wpływ na środowisko naturalne, jakość życia i inne zagadnienia dotyczące całych społeczności, a nie tylko wybranych jednostek.

Troszczymy się o klimat. Zależy nam na ograniczaniu naszego wpływu na środowisko, korzystaniu z energii odnawialnej i odpowiednim gospodarowaniu odpadami.

Chcemy tworzyć lepsze życie nie tylko w domach, ale i w schroniskach, instytucjach dla potrzebujących, szczególnie osób z dziećmi, w ośrodkach dla cudzoziemców i uchodźców, szkołach, przedszkolach. Dom to dla nas szerokie pojęcie.

Współpracujemy z organizacjami międzyrządowymi (IGOs), pozarządowymi (NGOs), non-profit (NPOs) i organami publicznymi (instytucjami prowadzonymi przez władze samorządowe, np. szkołami czy miejskimi ośrodkami pomocy społecznej)

W tym programie stawiamy na inicjatywy otwarte dla jak największej liczby osób. Zależy nam, żeby stworzyć coś, co posłuży większości lokalnej społeczności, a nie indywidualnym osobom lub rodzinom.

Jak sprawić, by dom stał się przyjazny dla planety?

Zobacz więcej

W jaki sposób IKEA troszczy się o środowisko i o ludzi?

Zobacz więcej

Jak IKEA dba o los dzieci z najbiedniejszych regionów?

Zobacz więcej

konkurs zakończony

Jak aplikować?

Aplikowanie o pracę w IKEA jest proste.

1. Skorzystaj z naszej wyszukiwarki, by znaleźć oferty
pracy, które cię interesują.

2. Prześlij swoje dokumenty (CV i list motywacyjny). Zawrzyj w nich informacje, które twoim zdaniem są istotne.
Pamiętaj, że dobry list motywacyjny może powiedzieć nam więcej o tym,
kim jesteś i na jakim etapie się znajdujesz, niż sto dyplomów!

3. Nie stresuj się. Damy ci znać, gdy twoja aplikacja do nas dotrze.
Skontaktujemy się z tobą w ciągu 30 dni, a następnie będziemy
na bieżąco informować cię o wynikach rekrutacji.